Kredi Kartı

07-02-2024 09:54:51

Kredi kartı ürünleri aidatlı ve aidatsız olarak ikiye ayrılır. Her bankanın sunduğu kredi kartı türü, limiti, faiz oranları ve aidatları değişkenlik gösterir. Tüketiciler genelde yıllık aidat ödemeyecekleri kredi kartlarını tercih etmek ister. 

Bu nedenle pek çok banka da tüketicileri kendi tarafına çekmek adına aidatsız kredi kartı ürünleri sunar. Özellikle de ilk kez kredi kartı alacak tüketiciler hangi bankaların aidatsız kredi kartı verdiğini merakla araştırır. Bu bankalara ve kredi kartlarına hemen içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Aidatsız kredi kartı veren bankalar genelde özel bankalar olarak yansır. Türkiye’de en çok tercihe dilen ve herhangi bir aidat ücreti olmaksızın kredi kartı veren bankalar kısaca;

  • Akbank 
  • Yapı Kredi 
  • Garanti Bankası 
  • Denizbank  
  • Finansbank 
  • İş Bankası 

Yukarıda yer verdiğimiz bankaların çeşitli kredi kartı ürünleri mevcuttur. Bu kredi kartı seçeneklerinin her biri için limitler, özellikler değişir. Ancak hem yüksek limitli hem de tamamen aidatsız özelliklere sahip olan kredi kartı ürünleri listedeki, bankalarda mevcuttur.

Aidatsız Kredi Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

İlk kez kredi kartı kullanacak tüketiciler aidatsiz kredi kartı nasıl alınır, nereye başvuru yapılır tarzında araştırmalar yapabilir. Kredi kartı alabilmek için artık bankalara gitmenize gerek yoktur. Online olarak da başvuru süreçlerinizi başlatabilir ve kolayca takip edebilirsiniz. Pek çok banka yeni müşteri ol seçeneğini mobil bankacılık ve internet şubelerinde sunar. Aidatsız kart almak için takip etmeniz gereken adımlar sırasıyla şu şekildedir;

  • Öncelikle aidatsız kredi kartı ürünü olan bankaları araştırdın.
  • Tercih ettiğiniz bankanın müşterisi olmak için online başvurunuzu yapın.
  • Ardından banka temsilcileri evraklar ve teyit amacıyla sizinle iletişime geçer. Banka müşterisi olma sürecinizi bu şekilde tamamlayın.
  • Ardından ise müşterisi olduğunuz bankanın mobil şubesini indirerek kredi kartı başvurusunu yapın.

Yukarıdaki başvuru süreçlerine alternatif olarak dilerseniz doğrudan kredi kartı almak istediğiniz banka şubelerine de gidebilirsiniz. Banka şubeleri yeni müşteri olma ya da direk kredi kartı başvurusu gibi süreçleri tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Aidatsız Kredi Kartına Kimler Başvurabilir?

Aidatsız kreid kartı almak için herhangi bir şartı karşılamanıza gerek yoktur. Her vatandaş istediği kredi kartı ürününe başvuruda bulunabilir. Aidatlı ya da aidatsız kredi kartlarına başvurunuzu yapabilirsiniz. Her banka başvuran tüketicinin kredi notuna göre karar verir. 

Eğer kredi skorunuz bunun için yeterliyse başvurunuz onay alır. Ancak gecikmeli ürünleriniz varsa, yasal takibe alınan kredi kartı borçlarınız varsa kredi notunuz düşük olacaktır. Bu gibi durumlarda bankalar kredi kartı ya da diğer bankacılık ürünlerini vermeyi reddedecektir.

Aidatsız Kredi Kartları Hangileridir?

Aidatsız kredi kartı isimleri doğrudan başvuru yaparken size yardımcı olacaktır. Hangi bankaların kredi kartını aidatsız olarak verdiğiniz içeriğimizin başında ifade etmiştik. Bu hususta verilen kredi kartları isimleriyle birlikte şu şekildedir;

  • Enpara.com Kredi Kartı - Enpara.com​
  • CardFinans GO - QNB Finansbank​
  • Sağlam Kart - Kuveyt Türk​
  • VKart - Vakıf Katılım​
  • TEB Bonus Card - TEB - Türk Ekonomi Bankası​
  • Bonus Flexi - Garanti BBVA

Yukarıda yer alan aidatsız kredi kartı seçeneklerine online ya da direk bankaşubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.  Kredi kartı başvurularınız değerlendirme aşamasına alınır. Ardından uygun görülmesi halinde de hızla adresinize sevk edilir.

En İyi Aidatsız Kredi Kartı Hangisidir?

Aidatsız kredi kartları arasından seçim yapacaklar en iyi aidatsız kredi kartı hangisidir sorusuna da yanıt arar. Bu sorunun yanıtı kredi kartınızdan beklentinize göre değişecektir. Ancak Enpara.com aidatsız kredi kartı, krediler ya da bankacılık işlemleri konusunda ön plana çıkan bankalardan biridir. Bu doğrulduta en çok tercih edilen banka olduğunu söylemek de mümkündür. 

Para gönderme işlemlerinde işlem ücreti almaması ve kolay kredi, kredi kartı vermesi başlıca tercih edilme nedenler arasındadır. Bunun yanı sıra aidatsız kredi kartı seçeneklerinde çeşitli kampanyalar da mevcuttur. Alışveriş yapktıkça kazandıran ve benzeri kampanyalardan faydalanmak üzere tercihinizi enpara kredi kartından yana kullanabilirsiniz.

Aidatsız kredi kartı seçenekleri ve sunan bankalar hakkında merak edbeileceğiniz tüm detaylara yer verdik. İçeriğimiz boyunca eksik ya da hatalı bulduğunuz kısımlar varsa yorum olarak paylaşıp, geri bildirim alabilirsiniz.

İçindekiler