Kredi Kartı

01-02-2024 21:12:54

En çok puan veren kredi kartı seçenekleri hangi bankalara ait diye merak ediliyor. Kredi kartı bankaların birincil ürünleri arasında yer alır. Genelde gelir düzeyinin iki ya da dört katı olarak verilen limitlerle sunulur. 

Kredi kartları ödemeleri kolay hale getirdiği için tercih edilir. Ayrıca tüketicilerin kullanım düzenine bağlı olarak da kredi puanını en hızlı yükselten bankacılık ürünüdür. Kredi notunun yükselmesini isteyen tüketiciler en yüksek notu veren bankaları tercih etmek ister. Bu kartlardan bazıları ise;

Akbank- Wings

Garanti BBVA- Shop & Fly Platinum 

Akbank- Wings Dijital Kart

İş Bankası- Maximiles

Halkbank-Parafly

Vakıf Katılım-Vkart

İş Bankası- Maximiles Black 

Yüksek puanlı kredi kartı veren bankalar ve diğer tüm detaylar içeriğimizin devamından inceleyebilirsiniz.

Yüksek Puanlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar çeşitli bankacılık ürünleri sunar.  Kredi kartları ise başlıca ürünler arasında yer alır. Kredi kartlarının limitleri, verdiği puan oranları ise farklılık gösterir. Her tüketici en yüksek puanı veren bankalarla çalışmayı tercih eder. Bu bankalar hangileridir sorusuna yanıt vermek gerekirse de;

Akbank

Garanti BBVA

İş Bankası

Vakıf Katılım

Halkbank 

Ziraat Bankası 

Vakıfbank 

Yapı Kredi Bankası 

QNB Bank 

HCBS Bankası 

Denizbank 

ING Bank 

CEPTETEB

Yukarıda sıralanan bankalar yüksek limitli ve yüksek puanlı kredi kartları sunar. Bankalara doğrudan ticari ya da bireysel müşteri olarak başvurup kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Kullanımı Kredi Puanını Yükseltir Mi?

Kredi kartı her anlamda büyük avantaj sağlayan banka ürünlerinden biridir. Tüketiciler için çeşitli avantajlı ödeme planları sunan kredi kartları aynı zamanda kredi puanını da doğrudan etkileyen unsurlardır. Düzenli kullanım, düzenli ödeme durumlarında doğrudan kullanan kişinin kredi puanı yükselir. Kredi puanı her ay değişkenlik gösterir. 

Eğer kredi kartı ekstresi kesildikten sonra düzenli özeme yaparsanız aktif olarak puan artışı görebilirsiniz. Artan puanınızla ilişkili olarak diğer bankacılık ürünlerinden faydalanmanız daha kolay hale gelir. Aynı zamanda mevcut kredi kartı limitlerinizin ve avantajlarının arttırılması da yine düzenli kullanım sonucunda yansır.

En Avantajlı Kredi Kartı Hangisidir?

İlk kez kredi kartı kullanmak isteyenler en avantajlı kredi kartı ürünlerini ve özelliklerini merak ediyor. Bu hususta Yapı Kredi, Garanti Bankası, Vakıfbank ve Akbank gibi bankaların kredi kartı ürünleri oldukça avantaj sağlar. Kısaca bu bankaların sunduğu avantajlı kredi kartları ve özellikleri ise şu şekildedir;

Akbank- Axess Kredi Kartı

Akbank tarafından sunulan Axess kredi kartı seçeneği büyük avantajlar sunar. Çeşitli puanlar, alışveriş yaptıkça yüklenen para tutarları gibi avantajları mevcuttur.  Sürekli değişen kampanyalar kapsamında tüketicilerin kullanım durumuna göre çeşitli fırsatlar sunulur. Yıllık aidat ücretleri de diğer banka kredi kartlarına oranla daha düşük yansır.

Vakıfbank- World Card Kredi Kartı

Vakıfbank World Car kredi kartı tüketicilerin en sık başvurduğu ürünler arasındadır. Yaptığınız belirli miktarlardaki alışveriş tutarlarına puan para tanımlamaları yapılır. Böylece alışveriş yaptıkça kazanacağınız bir sistemi mevcuttur. Çeşitli kampanyalarıyla tüketicilere büyük avantajlar sunar.

Garanti BBVA Bonus Flexi Kredi Kartı

Garanti bankasına ait tüm kredi kartı ürünleri yoğun ilgi görür. Çünkü yine tüketicilere oldukça avantajlı fırsatlar sunan kampanyaları mevcuttur. Para puanlar, erteleme imkanları bunların başında yer alır.  Alışverişlerinizde sürekli bonus tanımlanır. Her bonus 1 TL değerindedir. Böylece alışveriş yaptıkça aynı zamanda bonuslarınızla bir bakiye de biriktirmiş olursunuz.

Belirtilen bankaların kredi kartı ürünleri en avantajlı kredi kartı seçenekledir. Doğrudan bankaları ziyaret ederek ya da mobil şubeleri üzerinden başvurularınızı kolayca yapabilirsiniz. Tercih etmek istediğiniz kredi kartı ürününe dair daha fazla bilgi almak üzere bankanın müşteri hizmetleri ile de iletişime geçebilirsiniz.

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kredi kartı kullanırken kredi notunuzun yükselmesini istiyorsanız bazı detayları dikkate almanız gerekir. Çünkü kredi kartları kredi puanlarını en hızlı yükselten seçenekler arasında yer alır. Kullanım sırasında şu detayları dikkate alırsanız puanınız hızla yükselecektir;

Ekstre tarihlerini dikkate alın.

Ekstre ödemelerini geciktirmeden yapmaya özen gösterin.

Her ay ekstrenin sadece asgari tutarını ödemeyin. 

Mümkünse her ay ekstre toplam borcunuzu kapatmaya çalışın.

Yüksek puan veren avantajlı kredi kartları ve özellikleri hakkında tüm detaylara yer verdik. Siz de kredi kartlarına dair görüşlerinizi yorum alanı üzerinden paylaşabilirsiniz.


İçindekiler