Kredi Kartı

07-02-2024 09:58:09

Mil kazandıran kredi kartları özellikle de sıkça seyahat edenler tarafından tercih ediliyor. Harcadıkça yüklenen mil puanlar yeniden bilet alma fırsatı oluşturur. Her kredi kartında mil puan uygulaması mevcut değildir. Mil puan veren kredi kartları seçili bankaların ürünleridir. Bu hizmeti sunan bankalar ise şu şekildedir;

 • Akbank 
 • Enpara.com
 • QNB Finansbank 
 • Garanti BBVA 
 • İş Bankası 
 • Denizbank 
 • Yapı Kredi Bankası 
 • Kuveyt Türk Bankası 
 • Vakıf Katılım Bankası 
 • Halkbank 
 • Denizbank 

Listede yer alan tüm bu bankalar mil puan kazandıran kredi kartı ürünlerine sahiptir. Hatta sundukları mil puan kazandıran kredi kartlarının bazılarını da aidatsız olarak sunarlar. Doğrudan bankalarla iletişime geçerek mil puan kazandıran kartlara başvuru yapabilirsiniz. Ya da internet şube, mobil şubeler üzerinden de başvurularınızı güvenle yapabilirsiniz.

Kredi Kartında Mil Puan Nedir?

Mil veren kredi kartları kazandıran seçenekleriyle ön plana çıkar. Özellikle de sürekli seyahat eden kişiler için mil veren kredi kartları büyük avantajlar sağlar. Bu kredi kartları alışveriş yaptıkça mil puan biriken kartlardır. Biriken mil puanlarıyla yeni uçuş biletleri alma fırsatı oluşur. Pek çok banka sıklıkla seyahat eden kişilere mil puanlı kredi kartı seçenekleri sunar.

Bir diğer deyişle, mil puan anlaşmalı olan kurumlarla oluşturulan kredi kartı harcamalarında havayollarında bilet aldıkça kazanılan puan türüdür. Bu puanlarla istenen havayolu şirketinden ücretsiz şekilde mil puanla bilet alınabilir.

Kredi Kartında Mil Puan Nasıl Kazanılır?

Mil veren kredi kartları ile mil puan kazanmak oldukça basittir. Bunun için sadece mil puan anlaşması olan havayolun şirketlerinden bilerler alarak uçuş yapmanız gerekir. Aldığınız her bilet için kredi kartınızda otomatik mil puan birikir. Bu puan yeterli seviyeye geldiği zaman da yine dilediğiniz havayolu şirketinden ücretsiz bilet alma hakkınız doğar. 

Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Star Alliance başlıca mil kazandıran anlaşmalı şirketlerdir. Tabi her kredi kartının anlaşma sağladığı şirketler farklılık gösterebilir. İlk kez mil puan veren kredi kartı alacaksanız, en sık çalıştığınız havayolu şirketleri ile anlaşması olan bankaları tercih etmenizde yarar olacaktır.

Kredi Kartında Mil Puan Nasıl Kullanılır?

Kredi kartınızda alışveriş yaptıkça biriken mil puanları mobil uygulama ya da internet şube üzerinden takip edebilirsiniz. Biriken puanlarınızla bilet alabilmeniz için yeterli seviyede mil puan oluşmuş olmalıdır.

Genelde biriken her 100 mil 1 TL değerinde olur. Alacağınız bilet rakamına yetecek kadar biriken puanları kullanabilirsiniz. Biletinizi alırken sorun yaşarsanız bankanızla görüşme yapabilir ve mil puan kullanımına dair detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Mil Puan Sadece Uçak Biletinde Mi Kullanılır?

Pek çok mil veren kredi kartı sahibi, birikmen mil puanların sadece uçak biletlerinde mi kullanıldığını merak eder. Bu sorunun yanıtı hangi bankanın kredi kartını kullandığınıza göre değişir. Normal şartlarda bankaların çoğu bu milleri anlaşmalı havayolu şirketlerinden bilet alırken kullanmanızı sağlar.

Ancak bazı bankalarda süreç ve anlaşmalar değişebilir. Bazı bankaların kartlarında biriken mil puanları biletlerin yanı sıra otel, konaklama ve benzeri alanlarla da kullanabiliyorsunuz. Bankanızın anlaşma listesine göz atarak mil puanlarınızı nerede kullanabileceğinize dair detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mil Puan Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mil veren kredi kartı kullanımlarında dikkate almanız gereken bazı hususlar bulunur. Mil puanlar alışveriş yaptıkça birikir. Bu nedenle de mutlaka mil puan kazandıran iş yerlerinden alışveriş yapmaya özen göstermeniz tavsiye edilir. Ayrıca dönem dönem ne kadar mil puan biriktiğini de kontrol etmeniz yararlı olur. 

Böylece biriken mil puanlarınızla ücretsiz alışveriş yapma imkanı bulabilirsiniz. Bankanızın mil puanlı kredi kartları için sunduğu kampanyaları da düzenli olarak takip etmenizde yarar vardır. Bu takip sayesinde yeni bir kampanya işlenmişse, faydalanarak daha hızlı mil puan kazanma olasılığı elde edebilirsiniz. Bu da daha fazla ücretsiz alışveriş yapma şansı oluşturur.

Mil veren kredi kartları ve bankalar hakkında merak edebileceğiniz tüm detayları aktardık. Siz de mil puan veren kartlar hakkında görüşlerinizi yorum alanına belirtebilirsiniz. Ya da içeriğimiz boyunca aktardığımız bilgilerin eksik veya hatalı olduğunu düşünüyorsanız bu kısımları da yorum alanından bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı dikkate alarak en kısa süre içerisinde geri bildirimde bulunmaya özen gösteriyoruz

İçindekiler