İhtiyaç Kredisi

28-04-2024 13:24:52

Tatil kredisi, tüketicilerin özellikle yaz aylarında en sık başvurduğu bankacılık ürünleri arasındadır. Kamu ve özel bankalarının pek çoğu müşterilerine tatil kredisi adı ile ihtiyaç kredisi seçenekleri sunar. Bu seçeneklerdeki vade sayısı, kredi üst limiti ve faiz oranları ise her bankanın prosedürlerine göre farklılık gösterir. 2024 yılında tatil kredisi alabileceğiniz bazı bankalar kısaca şunlardır;

Vakıfbank

Fibabanka

Akbank

Garanti

DenizBank

Yukarıdaki bankaların müşterisi olmanız halinde tatil kredisi alabilirsiniz. Bankaya göre başvuru adımları, faiz oranları ve vadeler hakkında detayları içeriğimizin devamında bulabilirsiniz. Başvuru adımlarını doğrudan bankaya giderek yapabileceğiniz gibi, dijital bankacılık üzerinden de yapabilirsiniz.

Vakıfbank Tatil Kredisi

Vakıfbank tatil kredisi adı altında ihtiyaç kredisi fırsatları sunar. Müşterilerine özel sunduğu bu kredi ürünün vade oranları ve faiz miktarları ise farklılık gösterir. 2024 yılında güncel ihtiyaç kredisi Vakıfbank detayları şöyle yansır;

%4,50’den başlayan faiz oranları ile sunulur.

Kredi alt ve üst limitleri ise 3.000-125.000 TL arasındadır. 

Kredi tutarı ve tercih edeceğiniz vadeye göre kredi faiz oranları farklılık gösterebilir.

Vakıfbank kredisinde aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, son taksit balon ödemeli gibi farklı ödeme fırsatları sunulur.

Vakıfbank ihtiyaç ve tatil kredisinden faydalanmak için öncelikle bankanın mevcut müşterisi olmanız gerekir. Müşteri değilseniz dijital kanallar ya da direk banka şubelerini ziyaret ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Müşterisi olmanız halinde ise mobil bankacılık, dijital bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

Fibabanka Tatil Kredisi

Fibabanka tatil kredisi diğer bankaların kredi seçeneklerine kıyasla daha farklı şartlara sahiptir. Fibabanka genelde işletme ve iş yerleriyle anlaşma yaparak tüketicilere kredi fırsatı sunar. Tatil kredisi kapsamında Fibabanka’nın anlaşmalı olduğu yerlerde 50.000 TL üst limitli kredi kullanma imkanınız bulunur. TÜRSAB Fibabanka anlaşması üzerine, bankaya hiç gitmeden acente üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Çeşitli otel ve üye iş yerlerinde de farklı alt ve üst limitlere sahip Fibabanka kredi fırsatları mevcuttur.

Akbank Tatil Kredisi

Akbank tatil kredisi çeşitli faiz ve vade imkanlarıyla ihtiyaç-tüketici kredisi fırsatı olarak sunulur. Akbank’ın bu kredili ürünlerinden faydalanmanız için öncelikle bankanın müşterisi olmanız gerekir. Ödeme düzeniniz ve kredi notunuzun iyi olması halinde ise dijital bankacılık, mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Akbank 1000 TL ile 100.000 TL aralığında ihtiyaç kredisi sunar.

İhtiyaç tüketici kredilerinde %3,89’den başlayan faiz oranları sunar.

1-24 ay arası vade fırsatı vadeder.

Vade sayısı arttıkça faiz oranlarında da eş oranlı yükselme söz konusu olabilir.

Akbank tatil ve ihtiyaç kredilerine başvurunuzu müşterisiyseniz mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve dijital bankacılık kanalından da başvurularınızı kolayca yapabilirsiniz.

Garanti Tatil Kredisi

Garanti tatil kredisi seçeneklerini ihtiyaç kredisi şeklinde sunan bir diğer bankadır. Garanti bankasının ihtiyaç kredisi için alt, üst limitler, vade sayısı ve faiz oranı ise değişkendir. 2024 yılında yansıyan en güncel oranlar ise şöyledir;

50.000 TL- 100.000 TL arası ihtiyaç kredisi için;

Maksimum 24 aya varan vade fırsatı sunulur.

%4,72’den başlayan faiz imkanı sunar.

100.000 TL-200.000 TL arası ihtiyaç kredisi için;

Maksimum 12 aya varan vade imkanı sunulur.

%4,72’den başlayan faiz imkanı sunar.

Yukarıda yer alan faiz oranları vade sayısı, kredi miktarı gibi çeşitli nedenlere göre farklılık gösterebilir. Başvuru yapmadan önce bankanızı arayarak güncel faiz oranlarını teyit edebilirsiniz.

DenizBank Tatil Kredisi

DenizBank tatil kredisi kapsamında üst limiti 10.000 TL olan ihtiyaç kredisi kampanyası sunar. Sadece kendi müşterisine özel olan bu ihtiyaç kredisi kampanyasında 1-36 ay arası vade uygulanabilir. Vade sayısına göre değişen faiz oranları ve detaylar ise şöyledir;

12 ay vadeli 10.000 TL faizi %4,88

24 ay vadeli 10.000 TL faizi % 5,31

36 ay vadeli 10.000 TL faizi % 5,31

DenizBank ihtiyaç kredisi seçeneklerine mobil bankacılık uygulaması üzerinden başvuru yapabilmeniz için bankanın mevcut müşterisi olmanız gerekir. Eğer bankanın mevcut müşterisi değilseniz de banka şubesi ya da resmi web sitesi üzerinden başvurunuzu yaptıktan sonra ihtiyaç kredisi fırsatlarından faydalanabilirsiniz.


İçindekiler